Utställningar 2019

SKK nord Göteborg 2019-01-03 Kurt Nilsson, S
SKK int Cruft’s kval Göteborg 2019-01-04 Liz-Beth Liljeqvist, S
CCC Special Eskilstuna 2019-02-24 Tom Isherwood, England
SKK int Malmö 2019-03-31 Stefan Sinko, Slovenien
SDHK nat Timrå 2019-04-20 Marja Kosonen, Finland
SKK int SV-19 Sundsvall 2019-04-21 Dodo Sandahl, S
SKK nat Västerås 2019-04-28 Mikael Nilsson, S
SKK nord Lidköping 2019-05-11 Benny Blid Schedwin, S
SDHK nat Lidköping 2019-05-12 Cathrin Lundberg Westin, S
SKK nord Hässleholm 2019-05-18 Istvan Csik, Tyskland
SDHK nat Hässsleholm 2019-05-19 Helle Dan, Danmark
SDHK nat Luleå 2019-05-25 Marie Callert, S
SKK nord Gimo 2019-05-26 Alexandra Palumbo, S
SKK nat Piteå 2019-05-26 Carina Andersson Rapp, S
SDHK nat Norrköping 2019-06-01 Sara Nordin, S
SKK nat Norrköping 2019-06-02 Tanja Ahlman Stokmari, Finland
SKK nord Vänersborg 2019-06-08 Marit Sunde, Norge
SKK nat Märsta 2019-06-09 Sara Nordin, S
SKK nat Vännäs 2019-06-15 Hans Almgren, S
SKK nat Leksand 2019-06-16 Kimmo Mustonen, Finland
SKK nord Gällivare 2019-06-29 Anna-Lena Angeria, S
CCC Special Borås 2019-06-28 Paula Heikkinen Lehkonen, Finland
SDHK nat Borås 2019-06-29 Tino Pehar,
SKK nat Borås 2019-06-30 Tord Lundborg Zaar, S
SKK nat Alfta 2019-07-06 Jeanett Lemmeke, S
SKK nord Tvååker 2019-07-12 Marge Calltharp, USA
SKK nat Tvååker 2019-07-13 Annette Edlander, S
SKK int Piteå 2019-07-14 Hans Almgren, S
SDHK nat Västerås 2019-07-20
SKK nord Västerås 2019-07-21 Sean Delmar, Irland
SKK nord Ransäter 2019-07-27 Leif RagnarHjort, Norge
SKK nord Svenstavik 2019-08-03 Leni Finne, Finland
SKK nat Ronneby 2019-08-10 Christian Jouanchicot, Frankrike
SKK nat Askersund 2019-08-11 Kitty Sjong, Danmark
SKK nat Överkalix 2019-08-17 Tomas Rohlin, Danmark
SKK nat Eskilstuna 2019-08-17 Marcus Gisslén, S
SKK nord Norrköping 2019-08-18 Jeff Horswell, England
SDHK nat Luleå 2019-08-18
SKK nat Ljungskile 2019-08-25 Nils Molin, S
SKK nat Märsta 2019-08-25 Gina Ekström Persson, S
SKK nat Visby 2019-08-31 Jan Törnblom, S
SKK int Visby 2019-09-01 Rune Lysgaard, Norge
SKK nat Öland 2019-09-07 Benny Blidh von Schedvin, S
SDHK nat Sandviken 2019-09-07
SKK nord Sandviken 2019-09-08 Carina Andersson Rapp, S
SKK nat Gimo 2019-09-15 Kresten Scheel, Danmark
SDHK nat Tågarp 2019-09-21
SKK nat Eslöv 2019-09-22 Anna-Lena Angeria, S
SKK int Sundsvall 2019-10-12
SDHK nat Timrå 2019-10-13
SKK int Växjö 2019-11-02 Gunilla Skallman, S
SKK nord Cruft’s kval Stockholm 2019-12-14 Bruno Nodali, Italien    jr&vet      Arne Foss, Norge 

Några viktiga dokument

Utst/Championatregler
Ansökan championat
Dopingregler
Regler Juniorhandling
Att delta på utställning
Regler, bedömn.ordning

 

Integritetsinställningscenter

Avsluta ditt konto?

Ditt konto kommer att avslutas och all din data kommer att raderas permanent och kan aldrig återskapas. Är du säker på att du vill fortsätta?